گروه رسانه‌ای «لرستان»

استاندار لرستان: مصوبات ستاد مدیریت کرونا با جدیت اجرا می‌شود

ایسنا/لرستان استاندار لرستان گفت: ستاد استانی مدیریت کرونا در راستای کسب آمادگی دستگاه‌های اجرایی و بررسی مصوبات ستاد برگزار شد.

موسی خادمی، امروز ۳۰ آبان، درجلسه ویدئو کنفرانس ستاد استانی مدیریت کرونا، با تأکید بر جدیت در اجرای مصوبات ستاد مدیریت کرونا، اظهار کرد: ستاد ملی مدیریت کرونا طرح شهید سلیمانی را برای مقابله با بیماری کرونا مطرح و به استان‌ها ابلاغ نموده که کلیات این طرح در چند محور اصلی اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: اجرای برنامه محله محور از ارکان مهم این طرح، به منظور شناسایی مبتلایان در محله‌ها با تست ساکنان آن‌ها و سایر اقدامات دیگر همراه است که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بسیج استان انجام می‌پذیرد و جزئیات آن اطلاع رسانی می‌شود.

خادمی تصریح کرد: در گام دوم، طرحی با عنوان محدودسازی هوشمند در چند وجه و بر اساس شرایط شهرها اجرا می‌شود، بدین ترتیب که خودروها از شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی حق ورود به سایر شهرها را نخواهند داشت و در صورت بروز تخلف جریمه می‌شوند.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: اجرای طرح منع آمد و شد در سطح شهر از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح دیگر محور این طرح است که در صورت برخورد با خودروهای متخلف جریمه یک میلیون تومانی در شهرهای قرمز و ۵۰۰ هزار تومانی در شهرهای نارنجی اعمال خواهد شد.

وی در رابطه با وضعیت فعالیت مشاغل در این طرح، گفت: در شهرهای قرمز همه مشاغل به جز دسته مشاغل ضروری در طول این دو هفته تعطیل خواهند بود که البته در شهرهای وضعیت نارنجی و زرد ترتیب اجرا به گونه دیگری خواهد بود.

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای لرستان با اشاره به ادامه فعالیت ادارات در شهرهای قرمز را با ۵۰ درصد نیروی کار، افزود: مشاغل خدمات‌رسان و ضروری مانند خدمات پزشکی و درمانی، اورژانس، بانک‌ها و امثال آن مشمول این طرح نیستند.

وی در پایان با تأکید بر تعطیلی مراسمات و تجمعات مانند عروسی و عزاداری، یادآور شد: با برگزارکنندگان هرگونه مراسم عروسی یا عزا با حضور جمعیت قطعاً برخورد قانونی صورت خواهد گرفت و خودروهای شرکت کنندگان در این قبیل مراسم نیز مشمول جریمه تا ۵۰۰ هزار تومان می‌شوند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر