گروه رسانه‌ای «لرستان»

کفن و دفن فوت شدگان کرونا چگونه انجام می‌شود؟

هدایت دالوند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد با اشاره به اینکه با شیوع ویروس کرونا ما تمام  تمهیدات لازم و دستورالعمل‌های ستاد ملی را در خصوص قربانیان کرونا انجام داده‌ایم، اظهار کرد: خرم‌آباد جزو اولین شهرهایی بود که مراسم غسل و کفن فوت شدگان ناشی از کرونا را انجام می‌داد.

وی افزود: دو آمبولانس اختصاصی برای این امر در نظر گرفته شد، همچنین تمام پروتکل‌های بهداشتی از بیمارستان تا غسالخانه و از آنجا به محل دفن به طور کامل رعایت می‌شود.

رییس سازمان مدیریت آرامستان ‌های شهرداری خرم‌آباد گفت: در قبرستان صالحین در مورد همه فوت شدگان کرونایی این کار انجام می‌شود، اما در قبرستان سراب یاس و یا فاطمیه ماسور باید خانواده متوفی در خواست کنند، زیرا کفن و دفن توسط پیمانکار بخش خصوصی انجام می‌شود‌.

دالوند در ادامه به ممنوعیت تجمعات در آرامستان‌ها نیز اشاره کرد و گفت: در ابتدا هم مردم رعایت می‌کردند هم ما ورودی صالحین را مسدود کردیم اما پس از مدتی مردم توجه چندانی نداشتند.

وی تاکید کرد: اما ظرف چند روز گذشته با همکاری نیروی انتظامی ورودی قبرستان صالحین ممنوع و برای دفن میت تنها چند نفر از خانواده می‌توانند حضور داشته باشند.

رییس سازمان‌ مدیریت آرامستان‌های شهرداری خرم‌آباد در مورد قبرستان سراب یاس و فاطمیه ماسور گفت: به دنبال راهکاری برای جلوگیری از ازدحام و ورود مردم به این آرامستان‌ها هستیم، زیرا موقعیت جغرافیایی این دو قبرستان متفاوت است و نمی‌توان راه را مسدود کرد.

دالوند تاکید کرد: انتظار و خواهش ما از مردم این است که در مراسم خاکسپاری شرکت نکنند، البته برای تحقق این امر نیاز مند فرهنگ‌سازی هستیم.

وی گفت: بر خلاف تصور اصل موضوع خاکسپاری فوت شدگان ناشی از کرونا نیست زیرا راه انتقال ویروس از طریق میت با توجه به ضد عفونی‌های انجام شده وجود ندارد، مسأله اصلی جلوگیری از تجمعات است که امکان شیوع بیماری وجود دارد.
رییس سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری خرم‌آباد در پایان از مردم تقاضا کرد به هیچ عنوان در قبرستان‌ها تجمع نکنند.

انتهای پیام/ 85025


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر