گروه رسانه‌ای «لرستان»

در دست اجرا بودن ۲۱ پروژه بازآفرینی شهری در لرستان

احسان درویشیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، اظهار داشت: طرح‌های بازآفرینی شهری قرا بود در 2700 محله‌ با بافت تاریخی، سکونت‌گاه‌های غیر رسمی و میانی در کشور طی ده سال قرار است که  اجرا شود.

وی با بیا اینکه سهم لرستان از این تعداد محله 19 مورد است، افزود: از این تعداد 6 محله سهم خرم‌آباد، پنج محله سهم بروجرد، دورود و الیگودرز هر کدام سه محله و در نهایت یک محله نیز سهم شهر کوهدشت است.

مسوول اداره هماهنگی و امور اجرایی معاونت بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی لرستان بیان کرد: طرح بازآفرین شهری شامل آسفالت ریزی خیابان‌ها، ساخت پارک، مدرسه، جدول کشی و ساخت خانه محله است.

درویشیان با اشاره به اینکه امسال 500 تن قیر برای آسفالت محله‌هایی که در شهر خرم‌آباد جز طرح بازآفرینی شهری هستند در اختیار شهرداری خرم‌آباد قرار گرفته است، تصریح کرد: در حال حاضر 21 پروژه در دست اجرا در حوزه بازآفرینی شهری با ارزش 21 میلیارد تومان داریم.

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح بازآفرینی شهری یک همکاری مشترک بین سایر دستگاه‌های اجرایی با این اداره کل بوده و برای اجرای آنان بایستی همه از جمله شهرداری‌ها به میدان بیایند.

 لازم به ذکر است که در سال جاری 13 میلیارد تومان اعتبار در این حوزه تا به امروز جذب شده است.

انتهای پیام/85020


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر