گروه رسانه‌ای «لرستان»

نماینده ولی‌فقیه در لرستان: لزوم شناسایی چالش‌های حوزه قرآن/ ظرفیت مؤسسات قرآنی به‌کار گرفته شود

ایسنا/لرستان نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر این‌که چالش‌های قرآنی باید شناسایی شده و راه‌حل این چالش‌ها در قالب مصوبات شورای فرهنگ عمومی اجرایی شوند، گفت: از ظرفیت موسسات قرآنی لرستان برای توسعه فرهنگ قرآن استفاده شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی در جلسه کمیته تخصصی هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی لرستان با تاکید بر این‌که فعالیت‌های قرآنی ادارات باید از لحاظ کمی و کیفی ارتقاء یابد، بیان کرد: تعلیم و تربیت ما باید بر مبنای اصول قرآن باشد و لازمه آن آگاهی و دانش نسبت به روخوانی، تجوید، تدبر و بالاتر از همه تفسیر قرآن است.

وی افزود: رسوخ مفاهیم قرآن در زندگی از اهداف عالی انقلاب اسلامی ایران است این در حالی‌است که تعلیم و تربیت مبتن‌بر آموزه‌های قرآنی از دوران کودکی آغاز شود.

شاهرخی با یادآوری این مطلب که راه گسترش تربیت قرآنی این است که بتوانیم علوم قرآنی را به شکلی گسترش دهیم که آثار آن در زندگی عیان باشد، افزود: فعالیت‌های قرآنی باید برنامه‌محور باشد و کرسی قرآنی در دستگاه‌ها به کسی واگذار شود که آگاهی لازم نسبت به قرآن را داشته باشد و نخبگان قرآنی در این راستا معین باشند و نقش مشاوره‌ای خود را انجام دهند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر این‌که چالش‌های قرآنی باید شناسایی شده و راه‌حل این چالش‌ها در قالب مصوبات شورای فرهنگ عمومی اجرایی شوند، ادامه داد: باید از ظرفیت موسسات قرآنی لرستان برای توسعه فرهنگ قرآن استفاده شود این در حالی‌است که مصوباتی که با محوریت قرآن، به تصویب می‌رسد باید به‌طور جدی پیگیری و عملیاتی شود چراکه مصوبات زمانی ارزش دارد که اجرایی شده و آثار آن در جامعه نمود پیدا کند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر