گروه رسانه‌ای «لرستان»

یک مسئول: حوزه آبخیز قلعه گل به مساحت ۱۱ هزار هکتار سیل‌خیز است

ایسنا/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: حوزه آبخیز قلعه گل به مساحت ۱۱ هزار هکتار یک حوزه سیل‌خیز است.

اسفندیار حسنی‌مقدم در بازدید از حوزه آبخیز قلعه گل حوزه عمل اداره‌کل منابع طبیعی لرستان که ۱۶ مهرماه صورت گرفت، اظهار کرد: حوزه آبخیز قلعه گل به مساحت ۱۱ هزار هکتار یک حوزه سیل‌خیز بوده که در سال‌های اخیر به‌خصوص سال ۱۳۹۸ _ ٩٩ در حاشیه رودخانه اصلی به علت زیر شویی ناشی از سیل حداقل ۵۴ لغزش در آن حادث شده است.

وی تصریح کرد: این مناطق لغزشی علاوه بر تولید حجم زیادی رسوب باعث قطع درختان چندین ساله بلوط منطقه شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان خاطرنشان کرد: در همین راستا توسط همکاران اداره‌کل منابع طبیعی استان با هدف کنترل سیل و پایدارسازی مناطق لغزشی و جلوگیری از قطع طبیعی درختان بلوط ناشی از رانش زمین در سال ۱۳۹۸ _۱۳۹۹ در قالب دو پروژه به ارزش ریالی ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان مبادرت به عملیات کنترل سیلاب و پایدارسازی مناطق لغزشی و ترمیم سازه‌های قدیمی آسیب‌دیده کرده است.

حسنی‌مقدم اضافه کرد: در این راستا تاکنون بیش از ۵۰۰۰ مترمکعب عملیات سنگ و ملات بیش از ۶۰۰۰ مترمکعب عملیات و ۳۰۰۰ مترمکعب خشک چین انجام شده است.

وی بیان کرد: این پروژه در حال حاضر در دست اقدام بوده و تا شروع فصل سرما ادامه خواهد داشت، همچنین با توجه به سازه‌های آسیب‌دیده طی سیل سال ۹۸ مقرر شده است اعتبارات اوراق خزانه اسلامی به ارزش ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان جهت بازسازی سازه‌های گابیونی قدیمی آسیب‌دیده هزینه شود.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر